avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... deschiderea procedurii succesoriale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

deschiderea procedurii succesoriale

Buna seara
Azi am primit o citatie de la un birou notarial, cum ca:

Cererea de deschidere a proceduri succesorale a fost inaintata CNPB , de catre Primaria Sectorului4 .
Suntem 3 mostenitori, dupa decesul tatalui acum 3 luni, si nici unul din noi nu am facut inca cerere de deschidere a masei succesoriale.
Mentionez ca pe durata vietii nu a avut datorii, sau alte credite.
As dori sa stiu daca primaria se poate ocupa de masa succesoriala

Alte discuții în legătură

Succesiune dupa decesul ambilor parinti eu_roger eu_roger Buna ziua,va rog sa ma indrumati ce pasi trebuie sa urmez pt. a deveni proprietarul unui apartament ai carui coproprietari sunt ambii mei parinti,decedati la ... (vezi toată discuția)
Deschidere procedura succesorala la cererea autoritatilor gabi0708 gabi0708 Buna ziua! As vrea sa aflu si eu ce anume indreptateste si in baza carui normativ legislativ, secretarul unitatii administrativ teritoriale, baniesc a fi ... (vezi toată discuția)
Mostenire 11adrian28 11adrian28 in cat timp se poate face masa succesorala , sau pot obtine un certificat de mostenitor pe o proprietate pe care trebuie sa o revendic de la primarie? (vezi toată discuția)