Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Importanta numarului de asociati intr-un SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Importanta numarului de asociati intr-un SRL

Daca un SRL are 3 asociati, fiecare avand 33% din partile sociale, iar unul din asociati doreste sa imparta acele 33% ale sale cu o alta persoana, cu ce poate influienta acea persoana activitatea firmei?

Stiu ca deciziile se iau cu dubla majoritate, dar actul constitutiv va prevedea contrariul. Sunt interesat daca poate avea orice alta influenta acea persoana.

Va multumesc.
aelex, utilizator