Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Srl-D cu finantare
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Srl-D cu finantare

Buna ziua.Se poate cere infiintarea unui SRL-D pentru a accesa fonduri in 2015. asi vrea sa ma-n scriu la Programul pentru dezvoltarea abilităţilor antreprenoriale în rândul tinerilor şi facilitarea accesului acestora la finanţare
- START – 2015.Cum a-si putea cere un credit ca SRL pentru a arata ca beneficiez de 10% din valoarea sumei cerute.Creditul ar fii de 8000 ronVa multumesc pentru ajutor.
Puteti sa infiintati SRL-D la Registrul comertului, apoi sa notificati OTIMMC din zona in care se afla judetul dvs. Pentru a accesa creditul de 8000 lei, in primul rand va trebui sa aveti un plan de afaceri pe care sa-l prezentati bancii si urmeaza sa-l inscrieti in programul START. Suma nu este foarte mare incercati sa luati creditul pe persoana fizica si il depuneti in SRL-D ca si aport la capital.