Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile firma traduceri?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile firma traduceri?

Buna,
Tocmai mi-am obtinut atestatul de traducator.exista o modalitate de finantare nerambursabila pe care sa o corelez cu faptul ca sunt traducator autorizat si sa rezulte o afacere viabila?
m-ar interesa chiar si deschiderea unei firme de traduceri.
multumesc
drlngd, utilizator
Daca va hotarati sa infiintati un SRL/ SRL-D puteti apela la programele nationale care sunt mai accesibile.
Detalii gasiti pe site:
[ link extern ] /
- Programul pentru dezvoltarea abilitatilor antreprenoriale in randul tinerilor si facilitarea accesului acestora la finantare START
- Programul pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii tineri

Daca optati pentru PFA atunci puteti accesa Programul national multianual pentru dezvoltarea culturii antreprenoriale in randul femeilor manager din sectorul intreprinderilor mici si mijlocii

Toate acestea in 2014.