Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DACA INFIINTEZ SRL-D PENTRU PROGRAMUL START DAR NU ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DACA INFIINTEZ SRL-D PENTRU PROGRAMUL START DAR NU SUNT ACCEPTAT

Buna ziua!

Doresc sa stiu ce pot face daca infiintez un SRL-D pentru ”Programul pentru dezvoltarea abilitatilor antreprenoriale in randul tinerilor si facilitarea accesului acestora la finantare START” oferit de Guvernul Romaniei DAR proiectul meu nu este acceptat.

Pot sa inchid acel SRL-D? Daca nu il inchid ce taxe trebuie sa platesc in continuare?
Puteti sa il desfiintati daca proiectul nu este acceptat, costurile la registru fiind in jur de 500 lei, in doua etape, iar daca nu radiati societatea trebuie sa faceti declaratii lunare la ANAF, chiar si pe 0 lei, si aici implica plata unui contabil.