Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Plata unei investitii
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Plata unei investitii

La o institutie publica, plata unei investitii se poate efectua si de la capitolul de Bunuri si servicii?
Nu. Numai de la CHELTUIELI DE CAPITAL: 70; 71 - 71.01.01, 71.01.02, 71.01.03 sau 71.01.30 (depinde unde se incadreaza)