avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... schimb apartament prima casa
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

schimb apartament prima casa

Buna ziua,
Stiu ca 5 ani nu se poate vinde apartamentul cumparat prin prima casa. Dar se poate schimba apartamentul cu altul si sa se puna ipoteca pe acela, pastrand acelasi credit?

Alte discuții în legătură

Mutare ipoteca la prima casa e-daniel90 e-daniel90 Buna ziua, Am o nelamurire si spre sa ma puteti ajuta. Am cumparat un apartament prin programul Prima Casa, Intre timp mi-am facut o casa. Intrebarea ... (vezi toată discuția)
Apartament cumparat cu credit prima casa, mutare ipoteca gepop gepop am cumparat un apartament cu credit pt prima casa. ulterior mi-am construit o vila, pretul acesteia depasind cu mult pretul apartamentului. in ce conditii pot ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament luat cu credit GabrielaMax GabrielaMax Buna ziua, Ma puteti informa, va rog, cu privire la procedura vanzarii unui apartament cumparat prin credit? Daca l-am achizitionat acum trei luni si ... (vezi toată discuția)