avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 124 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La acordul global, ce sume compuneau venitul brut pe ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La acordul global, ce sume compuneau venitul brut pe legea 57/74?

La acordul global, ce sume compuneau venitul brut pe legea 57/74? Sporurile de vechime faceau parte din acest venit brut?
Casa de pensii considera ca mi-a dat in plus niste sume prin recalcularea pensiei si mi le retine. Pot invoca legea amnistiei? E vorba de sume primite in luna aceasta pentru un calcul facut in luna martie.
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Calcul sporuri Steladumitru Steladumitru Buna ziua! Am primit decizia de pensionare anticipata si nu mi s-au luat în calcul și adeverințele din care reiese că am avut sporuri,acord ... (vezi toată discuția)
Calcul pensie cron cron Banii opriti la pensie din sporul de vechime,zilele de lucru sambata si duminica plus sarbatorile legale platite dublu,orele suplimentare,sporul de conditii ... (vezi toată discuția)
Plangere la cedo pensie Liulica Gina Liulica Gina Buna ziua, cer un sfat de la cineva care are experienta in legislatia CEDO. Am iesit la pensie de drept in 2010. am lucrat in proiectare 20 ani timp in care ... (vezi toată discuția)