avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod CAEN PFA - ziar online cu publicitate?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod CAEN PFA - ziar online cu publicitate?

Doresc sa infiintez un pfa si nu stiu ce coduri caen sa folosesc. Este vorba despre un ziar/ revista online care va genera venituri din diverse tipuri de publicitate. Ce coduri caen sa folosesc? Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Inregistrare ca revista? mihaidp mihaidp Buna ziua, Exista un cadru legislativ pentru a functiona ca o revista/un ziar? Ma intereseaza sa stiu daca un srl, avand codurile CAEN necesare poate emite, ... (vezi toată discuția)
Vreau sa ma autorizez ca pfa nazdravan nazdravan buna seara as vrea sa lansez o revista cu scop publicitar (veniturile vor fi din vanzare spatiu publicitar nu din vanzare) si as vrea sa stiu daca este ... (vezi toată discuția)
Despre pfa mariana drm mariana drm Buna ziua Ma gandesc sa infiintez un PFA si doresc cat mai multe detalii despre obligatii, impozite datorate, modalitati de infiintare, si mai ales in cazul ... (vezi toată discuția)