Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Despre PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Despre PFA

Buna ziua
Ma gandesc sa infiintez un PFA si doresc cat mai multe detalii despre obligatii, impozite datorate, modalitati de infiintare, si mai ales in cazul in care "nu merge ceva " modalitati de inchidere PFA.
Intrebare concreta : cu cate coduri CAEN pot infiinta un PFA?
Mentionez ca nu am alt venit, utilitatea PFA ului, momentan, ar fi pentru a deveni agent Provi...nt,(zic momentan caci poate l-as putea folosi la alte servicii-de aici si dorinta de a stii cu cate coduri CAEN il pot infiinta).
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Informatii puteti cititi la adresa [ link extern ]