avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen de judecata

buna ziua am o intrebare am cautat pe portalul judecatoriei unde nepotul meu executa pedeapsa si am vazut un termen de judecata pe 11.05.2015 pe acelas dosar de eliberare conditionata .Sa pun intrebarea asa nepotul meu a facut cerere de eliberare conditionata deoarece comisia din penitenciar l a pus pe liber dar instanta la respins cu termen de reiterare la 27.04.2015 si din cauza asta intreb daca termenul din 11.05.2015 e valabil mai ales ca el a facut contestatie pe tribunal si aceasata i a fost respinsa el are pe 30 apr comisia din penitenciar acum nu stiu ce se v-a intimpla trebuie sa trimita iar dosarul la judecatorie sau ramane acest termen pe 11 mai

Alte discuții în legătură

Contestatie la executare melinaR melinaR buna dimineata ma intreseaza daca contestatia la executare o face detinutul sau comisia pentru aplicarea legi mai favorabile nepotul meu are pe rol un dasar ... (vezi toată discuția)
Eliberare conditionata mondypink mondypink buna,imi poate spune cineva unde pot vedea cand s-a stabilit data de eliberare conditionata pentru un detinut? Multumesc (vezi toată discuția)
Despre amanarea eliberarii conditionate alexandra.dinica alexandra.dinica buna ziua, odata intrat in comisia de eliberari conditionate, am primit o amanare de 8 luni, asta in martie, in luna mai, fiind transferat int-un alt ... (vezi toată discuția)