Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Salarizare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Salarizare

Buna ziua ,
Va rog sa-mi raspundeti daca vreti : Ce salariu net poate sa aiba un administrator si o casiera , norma intreaga 8 ore pe zi , intr-o asociatie de proprietari. ( 10 blocuri , app. 500 apartamente ).
Multumesc,
Numai bine sa aveti,
Salariile sunt negociabile.
Am inteles....
Dar nu se pleaca de la un minim ? ; de la cat ?
Multumesc...
Salariul minim brut pe economie, de unde se poate creste, in functie de cerere si oferta.
Este diferenta si intre localitati, Bucurestiul fiind in topul celor mai ridicate, dar chiar si in Bucuresti, salariile sunt diferite in zone diferite.

Un exemplu, pentru salriu (net + impozite + contributii la stat) administrator + casier + contabil (program de 3 ore / zi) = 0.27 lei / mp
Multumesc
E important in ce localitate va aflati; iar in Bucuresti conteaza in ce cartier.
In rest, se negociaza functie de pretul zonei.