Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Documente contabile PFA activitatea in viticultura ?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Documente contabile PFA activitatea in viticultura ?

Sunt viticultor si de curand am devenit PFA. Ce documente contabile trebuie sa intocmesc ? Ce documente trebuie sa detin si sa intocmesc atunci cand comercializez struguri in piete - en gros si en detail ? Trebuie sa detin casa de marcat ? Trebuie sa obtin atestat de producator ? Mentionez ca voi comercializa doar struguri din productia proprie .Atunci cand transport strugurii din camp la piata ,ce documente intocmesc ?
george-neagu, moderator