Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Vânzare fructe
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Vânzare fructe

Bună ziua!
Ce îmi trebuie pentru a vinde fructe de producție proprie în piață, în fața casei, comenzi online cu livrare la domiciliu și "la colt de strada" în afara piețelor?
Vânzare normala și en-gros.
Pot de asemenea vinde în afara localității mele?

Victor_farm, utilizator
Victor ai aflat ce.ti trebuie pt a vinde fructe?
Victor_farm a scris:

Bună ziua!
Ce îmi trebuie pentru a vinde fructe de producție proprie în piață, în fața casei, comenzi online cu livrare la domiciliu și "la colt de strada" în afara piețelor?
Vânzare normala și en-gros.
Pot de asemenea vinde în afara localității mele?

Va trebuie certificat de producator. In baza lui puteti vinde oriunde si sub orice forma: in piete, in afara pietelor sau pe internet, atat en gros cat si en detail.