avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 401 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Vânzare fructe
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Vânzare fructe

Bună ziua!
Ce îmi trebuie pentru a vinde fructe de producție proprie în piață, în fața casei, comenzi online cu livrare la domiciliu și "la colt de strada" în afara piețelor?
Vânzare normala și en-gros.
Pot de asemenea vinde în afara localității mele?



Ultima modificare: Marți, 2 Februarie 2021
Victor_farm, utilizator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 00:26, 20 Iunie 2021
Victor ai aflat ce.ti trebuie pt a vinde fructe?
Victor_farm a scris:

Bună ziua!
Ce îmi trebuie pentru a vinde fructe de producție proprie în piață, în fața casei, comenzi online cu livrare la domiciliu și "la colt de strada" în afara piețelor?
Vânzare normala și en-gros.
Pot de asemenea vinde în afara localității mele?







Va trebuie certificat de producator. In baza lui puteti vinde oriunde si sub orice forma: in piete, in afara pietelor sau pe internet, atat en gros cat si en detail.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente contabile pfa activitatea in viticultura ? Adrianl311 Adrianl311 Sunt viticultor si de curand am devenit PFA. Ce documente contabile trebuie sa intocmesc ? Ce documente trebuie sa detin si sa intocmesc atunci cand ... (vezi toată discuția)
Vanzare legume-fructe la poarta fermei DorinaCet DorinaCet Bună ziua, vă rog frumos să îmi spuneţi dacă, în afară de certificat de producător, mai am nevoie şi de alte acte pentru a putea comercializa ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa/srlpentru vanzare legume, fructe teisoara teisoara Buna ziua, as dori daca se poate sa ma ajutati cu un sfat.Pt .un aprozar si o mica distributie cu legume fructe in cartier ce tip de firma ar trebui sa-mi ... (vezi toată discuția)