Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Amanare amenda ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Amanare amenda ITM

Cum se poate amana/ contesta o amenda primita de la ITM? Suma este de 10.000 RON si nu o pot plati in 15 zile lucratoare. Se poate da si in transe? Multumesc anticipat.
aveti dreptul sa formulati plangere contraventionala in termen de 15 zile. Aceasta plangere suspenda executarea amenzii pe perioada procesului
Nu va obliga nimeni s-o achitati in 15 zile .

Daca nu o achitati si nici nu o contestati in instanta, veti primi somatie de la ANAF pentru achitarea acesteia.