Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... inregistrare finante meditator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

inregistrare finante meditator

care este formula legala de a da meditatii si cum iti poti declara venitul la finante
Pur si simplu va inregistrati la Directia de Finante din orasul dvs ca meditator si o sa platiti 16% din norma de venit stabilita pentru serviciile acordate.
inregistrarea se face pe persoana fizica cu CNP sau necesita vre-o forma de autorizare ?
din cate stiu norma de venit este pentru PFA
Inregistrarea se face si pentru persoana fizica prin completarea unei declaratii/ formular. Cel mai bine intrebati la Directia de Finante din orasul dvs :).