avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire ANAF
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire ANAF

Buna ziua,
Am primit o adresa de la anaf privind o poprire in val de 225 ron.Mentionez ca aceasta reprezinta suma care am primit-o ca si alocatie pt sustinerea familiei(monoparentala) in perioada 01.11.2011-31.03.2012-suma fiind de 45 de ron/luna
Primaria sect 1 mi-a acordat aceata alocatie deoarece eu am fost in somaj in acea perioada ,somajul fiind de 517 ron,si nu am avut al venit.
Intrebarea mea este trebuie sa restitui aceasta suma,si daca aveam dreptul de aceasta alocatie,pt ca mie nu mi se pare normal dupa atata timp sa platesc acesti bani de care am beneficiat,puteau cei de la primarie sa-mi spuna ca nu beneficiez de aceasta alocatie si era mai bine ,
Eu cu ce sunt vinovata si ce trebuie sa fac in acest sens.
Am fost in ambele locuri si la ANAF si la Agentia pt Plati si Inspectie Sociala si toti ma trimit de la "ana la caiafa",chiar nu mai stiu ce sa fac.Va rog mult ajutati-ma cu un sfat

Alte discuții în legătură

Contestatie alocatie emanuel2001 emanuel2001 Buna seara,am o mare rugaminte si un raspuns cat mai urgent.Am primit o decizie de instintare de la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala a sect 1 cum ca ... (vezi toată discuția)
Returnarea unei sume de bani din perioada in care am fost in cic de catre agentia nationala pentru plati si inspectie sociala delfy18 delfy18 Buna ziua Numele meu este Ionita Cristina si sunt angajata cu contract individual de munca cu norma intreaga la o firma privata. Am un copil nascut pe data de ... (vezi toată discuția)
Venituri retroactive pentru alocatia complementara. simona andreea. simona andreea. Buna ziua. Am o nelamurire privitoare la acordarea alocatiei de sustinere pentru familia monoparentala. Sunt mama unui copil in varsta de cinci ani, singura ... (vezi toată discuția)