avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Formular A1 pt. PFA nou infiintata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Formular A1 pt. PFA nou infiintata

Cum se poate obtine rapid formularul A1 pentru o PFA nou infiintata, fara vechime. Serviciile se vor presta fizic in Finlanda, iar PFA a semnat deja contractul cu firma de acolo. Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Formular a1 paguro paguro Buna ziua!Am deschis un PFA in octombrie 2019.Sunt mecanic auto cu specializare in repararea masinilor de curse(tip formula 1).In cursul acestei luni voi ... (vezi toată discuția)
Sunt pensionar mai si am infiintat o pfa jean59 jean59 Sunt pensionar MAI si mi-am infiintat un PFA pentru prestari servicii.Intrebarea mea este urmatoarea : dupa infiintarea Pfa -ului am inteles ca trebuie sa merg ... (vezi toată discuția)
Pfa dependent sau independent oug 58/2010 art. 1 pc. 2 lit. d ana_maria_29 ana_maria_29 Buna ziua, Urmeaza sa imi infiintez un pfa independent, impozitat la norma de venit, platitor de tva intracomunitar.Urmeaza sa fac servicii de reparatii ... (vezi toată discuția)