Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Legalitate-ANAF
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Legalitate-ANAF

O sa incerc sa detaliez pe scurt pt a nu incarca cu multe idei inutile.Deci eu am un site de pe care vand iteme cs go (un joc). Pe acel site oamenii fac plata cu paysafecard, eu primind banii pe un cont de skrill iar apoi ii retrag pe un card skrill inregistrat pe numele meu, cnp etc.

Intrebarea mea este : se inregistreaza undeva sumele pe care le primesc ? Trebuie sa declar ceva la anaf? Ideea e ca skrill nu apartine de nici o banca , nu apartine de Romania.Trebuie sa declar provenienta banilor?

Multumesc anticipat!
Da, problema nu este cu skrill-ul ci cu banca din Romania, care raporteaza incasarile.
Sunt regulate si consistente sumele?
Nu sunt regulate nici consistente.Sumele pot varia de la saptamana la saptamana.Influenteaza intr-un fel?
In mod legal sumele sunt venituri si trebuiesc declarate.
Da, declaratia 201
se depune anual la anaf