Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare decizie colectiva
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare decizie colectiva

Buna ziua!Am citit intr-un articol cum ca decizia colectiva de modificare a salariului minim pe economie(din 01.07.2015) ar tb inregistrata in Revisal pe 01.07.2015.
Am intrebat pe cineva de la ITM si mi-a spus ca nu, ca se aplica aceeasi regula ca la actele aditionale.Pana la urma cum e?
Decizia de majorare trebuia transmisa/depusa in REVISAL la 01.07.2015

Actele aditionale de majorare au termen 19 zile lucratoare de la data de 01.07.2015. Ultima zi de depunere fiind 29.07.2015.