avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare decizie colectiva
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare decizie colectiva

Buna ziua!Am citit intr-un articol cum ca decizia colectiva de modificare a salariului minim pe economie(din 01.07.2015) ar tb inregistrata in Revisal pe 01.07.2015.
Am intrebat pe cineva de la ITM si mi-a spus ca nu, ca se aplica aceeasi regula ca la actele aditionale.Pana la urma cum e?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:02, 21 Iulie 2015
Decizia de majorare trebuia transmisa/depusa in REVISAL la 01.07.2015

Actele aditionale de majorare au termen 19 zile lucratoare de la data de 01.07.2015. Ultima zi de depunere fiind 29.07.2015.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie colectiva salariul minim pe economie 2015 alexandradian_a@yahoo.com alexandradian_a@yahoo.com Buna ziua, 1. Contractele suspendate ccc se includ in decizia colectiva, sau se face AA la decizia de incetare suspendare (peste 2 ani)? 2. In cazul ... (vezi toată discuția)
Inregistrare marire salariu in revisal ramo1305 ramo1305 Buna ziua, am o problema la care nu ii gasesc rezolvare si ma nevoie de ajutor. Am inteles ca inregistrarea in Revisal pentru marirea salariului de la 1 ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in revisal decizia de majorare salariu mariusf09 mariusf09 Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine si sa-mi spuneti unde se inregistreaza in revisal decizia de majorare a salariului minim incepand cu 01.01.2014, si ... (vezi toată discuția)