Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... stalpi de electricitate nefunctionali pe terenul vecin
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

stalpi de electricitate nefunctionali pe terenul vecin

Buna ziua,
Pe parcela vecina, in partea dinspre terenul meu, (teren extravilan) la 1 metru de acesta, sunt niste stalpi de electricitate vechi ce nu mai au fire, nu sunt functionali, cu exceptia primului stalp care este in capatul parcelei chiar la drum. Pot fi acesti stalpi dezafectati fara nici o problema, ma afecteaza pe mine cu ceva existenta lor, in cazul unei viitoare constructii?
Multumesc !
Daca nu sunt cabluri electruice nu va afecteaza la o evetuala constructie, iar daca Electrica nu va da aviz pentru constructie din acest motiv puteti solcita ridicarea stilpilor