avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Cheltuieli executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Cheltuieli executare silita

Buna ziua. As vrea sa stiu daca pentru o executare silita , poprire, în suma de 3650 de lei executorul judecatoresc a procedat corect luând 1174,60 lei[explicatii: 350 lei-onorariu avocat(achitat de creditor);372 lei(tva 24% inclus-cheltuieli de executare);452,60 lei(tva 24% inclus-onorariu executor judecatoresc]. Mi se pare cam mult, e aproape jumatate din poprire.
Cel mai recent răspuns: valy01 , utilizator 18:32, 24 Iulie 2015
Cam acolo sunt cheltuielile cu executarea silita; m-am lovit si eu de asa ceva, sunt tare nesimțiți si profita de lipsa de documentare a oamenilor si mai pun pe lângă si alte cheltuieli care de fapt intra în onorariu. La tine este bine, mie pt. un card de credit de 1000 + 700 dobânda bacii (banca cerea 1700 Ron) onorariul executorului + cheltuieli de executare silita au fost de 4600 Ron (aici nesimțire si debandada), deci in total pt. un card de 1000 ron a trebuit plătit 6000 Ron.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza cheltuielile pentru o executare silita (poprire pe salariu) mariacapraru mariacapraru Buna ziua. As vrea sa stiu daca pentru o executare silita , poprire, în suma de 3650 de lei executorul judecatoresc a procedat corect luând 1174,60 ... (vezi toată discuția)
Executare silita prin poprire alindobromir alindobromir solicit si eu, un raspuns urgent, la urmatoarea speta: am avut un credit la un ifn asupra caruia s-a instituit executare silita prin porpire de catre un ... (vezi toată discuția)
Executare silita - poprire ContSters313331 ContSters313331 Buna dimineata! Am un credit la Cetelem de 5800 ron pe 120 de rate lunare fixe din cauza crizei economice am ramas in urma cu plata ratelor, din credit am ... (vezi toată discuția)