Forum Discuţii juridice Executare silită Cheltuieli executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Cheltuieli executare silita

Buna ziua. As vrea sa stiu daca pentru o executare silita , poprire, în suma de 3650 de lei executorul judecatoresc a procedat corect luând 1174,60 lei[explicatii: 350 lei-onorariu avocat(achitat de creditor);372 lei(tva 24% inclus-cheltuieli de executare);452,60 lei(tva 24% inclus-onorariu executor judecatoresc]. Mi se pare cam mult, e aproape jumatate din poprire.
Cam acolo sunt cheltuielile cu executarea silita; m-am lovit si eu de asa ceva, sunt tare nesimțiți si profita de lipsa de documentare a oamenilor si mai pun pe lângă si alte cheltuieli care de fapt intra în onorariu. La tine este bine, mie pt. un card de credit de 1000 + 700 dobânda bacii (banca cerea 1700 Ron) onorariul executorului + cheltuieli de executare silita au fost de 4600 Ron (aici nesimțire si debandada), deci in total pt. un card de 1000 ron a trebuit plătit 6000 Ron.