Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... A SEMNAT IN LOCUL FIULUI
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

A SEMNAT IN LOCUL FIULUI

Pirita a semnat un inscris in locul fiului care este si el pirit si a depus actele la judecatorie . Este legal ? Ce se poate face ?
instanta il va intreba pe fiu daca recunoaste cererea si si-o insuseste, daca nu o poate anula pentru lipsa de semnatura-doar partea fiului.
dar nu exista pedeapsa pentru faptul ca a semnat in locul altuia ?
ContSters366002, utilizator
Depinde ce tipn de inscris este, daca fiul a autorizat-o, nu stim. De principiu, la un inscris sub semnatura privata, nu. Si oricum ar fi, fiul ar trebui sa semnalizeze problema.
semnalizeaza pe dra..., doi huligani . fac reclamatie la parchet pentru inducerea in eroare a instantei
Poate faceti vreun denunt calomnios si apoi nu intelegeti de ce tot dv. platiti... contactati un avocat intai. Sunt situatii cand un parat sau o ruda poate actiona, legal, in numele si pentru altul.