Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Achizitie catel din strainatate, posibila inselaciune ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Achizitie catel din strainatate, posibila inselaciune cu asigurarea

Buna seara , as avea o intrebare ; daca am vorbit prin email cu o persoana sa imi livreze gratis un catel si eu doar sa ii platesc suma de 50 ron ...ea(persoana) a zis ca este in Italia si mi-l trimite printr-o agentie . Azi am primit un mail de la o firma care zice ca se numeste airline expres delivery in care imi scria ca daca nu platesc suma de 2500 ron nu imi poate trimite catelul care se afla in Franta si ma vor da in judecata pentru abandonul animalului ca ei au toate datele mele si ca acest catel e trecut pe numele meu , eu nesemnand nimic ci doar am purtat niste conversatii pe mail . Este posibil nasa ceva ? VA ROG SA MA AJUTATI CA SUNT TARE SPERIATA !va atasez si ce mi-au scris ei
You could use our Partial Insurance Scheme to Insure your Pets Life . You will have to pay a refundable insurance fee of 2500 RON and will be refunded back to you once your pet is delivered to your home
vb cu persoana sa vi-l trimita prin alta agentie.:)
in mail scrie ca puteti sa folositi.. ei bine, dvs nu folositi. sa vi-l aduca asa, viu sau mort.
cred ca va dati seama ca aia nu primeau nimic fara sa li se plateasca, e teapa. e decizia dvs daca le raspundeti sau nu.
VA multumesc pentru raspuns dar puteti sa imi mai dati si alte pareri ale domnilor avocati...va rog din suflet ca sunt tare speriata ...daca ati sti cate emailuri mi-au trimis ca ma vor da in judecata pentru abandon animal si ca voi face inchisoare ...VA IMPLOR !!!! Cine ma poate ajuta le pot trimite si emailurile sa vada .
Buna ziua , uitati ce mailuri am primit de la ei ...este ok ? Va rog ajutati-ma cu un raspuns !!!

Good morning madam,

I am the lawyer of the AIRLINE EXPRESS DELIVERY AGENCY , they just
send me your information to proceed with court document , that you
have abandon your puppy in France , once am done with documented to
charge you in court , the agency will forward it to the police of your
city , they are going to pick you up.

Am just informing you will will be charge close to 32000RON in court
for pet abandonment note that madam you don know the terms and polices
in the pet committee

Thanks madam see you here in France for court adjustment.

Fasam

si al doilea:

OK Madam we are going send you full names and home address to our layer right now so that he can continue with the cash.
Once he is done the we are going to send the information to the police of your state and they are going to pick you up.

We have your prof in our agency your full names are been registered in our headquarter.

Even though you did not sigh any dodocument with us but have all prof that this puppy has been register under your names

Enjoy Our Service AMERICA / ASIA / EUROPE Branch Air Moving Pet Service
Secretary; Mr Chris Goldonad

HEAD QUARTERS MANAGER
PET EXPRESS DEPARTMENT,
PETS DEPARTMENT,
EMAIL:airline_express_agency@hotmail.com
Website:Website:www.uship.com
TEL:/00447035955449/002376771530071/0023779734100.
Admin, administrator
nu e cazul sa va speriati, animalul nu va apartine daca e sa luam in seama mailul.
nu v-ati luati niciun angajament fata de aceasta societate, iar de inchisoare nu poate fi vb.
e o alta tentativa de a va fura, asta e.
Catei, psici, parteneri de viata, etc. sunt teme standard ale escrocilor.