Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Evaluare apartament
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Evaluare apartament

Buna ziua, unde as putea gasi o lista cu preturile mimine ale apartamentelor dintr-o anumita zona? Am inteles ca notarii au asa ceva daca doresti sa vinzi un apartament , dar pe internet este ceva oficial care poate fi consultat? Multumesc!
Pentru evaluare, grila notarilor poate fi consultata ca fiind ceva oficial. Vezi aici: [ link extern ]
Anunturile de vanzare ale agentiilor imobiliare va pot da detalii realiste despre pretul practicat in anumite zone.
Numai notarii si expertii evaluatori detin normative locale care precizeaza valorile bunurilor imobile
Expertizele notariale sunt doar pentru taxele notariale ... O evaluare corecta - A UNUI IMOBIL -o face doar un expert acreditat ANEVAR.