Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Modalitate de contabilizare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Modalitate de contabilizare

o firma doreste sa promoveze un PFA. PFA-ul a inventat un aparat (folosindu-si toti banii personali) si nu isi poate permite sa plateasca firma pentru promovare/marketing. Firma as dori sa ajute acest PFA si ar dori sa afle o modalitate prin care ar putea sa isi scada aceste cheltuieli (video-uri profesionale postate pe youtube cu acest aparat si eficacitatea lui, postarea acesti aparat pe website-ul firmei care ofera comenzi online, etc.
Orice sfat este bine venit.
Multumesc.
O firma nu poate promova alta firma sau PFA.Isi poate promova doar propriile produse /servicii.Singura modalitate este donatia ,dar cheltuiala este nededcutibila.Sau poate PFA poate oferi in contrapartida anumite servicii firmei.