Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Salon infrumusetare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Salon infrumusetare

Buna seara, ideea mea de afacere este sa imi deschid un salon de infrumusetare la parterul unui bloc si asi avea nevoie de cateva raspunsuri.
Ideea este ca vreau sa cumpar un apartament cu 3 camere la parterul unui bloc si asi dori sa stiu pot sa imi deschid acolo salonul.
Trebuie sa il transform in spatiu comercial? Pot transforma o singura camera in spatiu comercial sau trebuie trecut tot apartamentul? Si cam ce taxe ar trebui sa platesc la primarie.
Ce imi recomandati sa deschid PFA, II, IF sau SRL(microintreprindere)? Care ar fi cel mai avantajos? Mentionez ca voi angaja inca doua persoane pe langa mine
boby_zb, utilizator