avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cer ajutor urgent
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cer ajutor urgent

Buna ziua!

Va rog frumos sa-mi spuneti cum pot oferi , legal , un produs gratuit clientilor. Ce acte trebuie sa intocmesc sau care este procedura?

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Florian Turlete , Avocat 18:46, 21 Iulie 2009
Pai depinde ....puteti sa dati 2 produse la un pret de unul, folosind discountul comercial.
multumesc...de exemplu,vand o usa de exterior si vreau sa fac cadou un tub de spuma, in acest caz cum procedez?
Oferiti-l drept bonus
merci,dar intrebarea este : cum procedez ca sa ma incadrez in normele legale si sa imi si pot scadea produsul ,oferit gratuit,din gestiune !
Un contabil va poate oferi acest raspuns.

Alte discuții în legătură

Contabilitate promotie 1+1 vuvuzela vuvuzela Conduc evidenta contabila la un magazin cu amanuntul si nu stiu cum sa procedez in urmatoarea situatie: de la un furnizor am doua facturi: 1. Prima ... (vezi toată discuția)
Discounturi nenesa nenesa Buna seara.Nu stiu ce sa mai cred cu atatea pareri.Spun simplu problema:pe o factura de marfa se acorda discount(bonus) (ex.180x0.010= -1.80+(-tva 0.34). Cum ... (vezi toată discuția)
Discount pe factura furnizorului vioviod vioviod Am cumparat marfa de la furnizor in vederea revanzarii, dar pe aceeasi factura furnizorul mi-a acordat si discount. Factura arata asa: 1. creion 2 buc X 10 ... (vezi toată discuția)