Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Operatie medicala pentru eliminare definitiva auz
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Operatie medicala pentru eliminare definitiva auz

Buna ziua

Imi doresc ,din ce in ce mai mult sa nu mai pot auzi absolut nimic.
Prea multa suferinta pt mine ,din cauza auzului.
Este singura portita prin care un agresor ma poate distruge.
In meseria mea,ma descurc perfect fara auz.
Nimeni nu vrea sa ma opereze ,sa-mi elimine complet aceasta functie.
Asa cum in strainatate ,daca ceri sa fii eutanasiat,poti face acest lucru legal,
trebuie ca statul roman sa poata "obliga" un medic,un spital sa imi faca aceasta operatie.
Astfel incat,oricat de tare ar bocani cineva in bloc,eu sa nu aud nimic.

Va rog sa ma ajutati,pt a reusi sa obtin acest lucru,aceasta operatie de extirpare a auzului,in conditii medicale perfect sigure(nu vreau sa mor)

Nu sunt o persoana bolnava psihic,am fost la psihiatru,nu sunt o persoana nebuna,pur si simplu
nu suport insulte la adresa mea si privare de somn prin bocaneli noaptea.

Multumesc
Nu cred ca numai pentru atat lucru doriti eliminarea definitiva a unei functii utile a organismului.

Incercati mai bine sa folositi niste casti antifonice pentru a nu mai fi deranjat de zgomotele nedorite.

Mai bine ascultati muzica la casti, chiar si cand mergeti pe strada, decat sa eliminati aceasta functie.

Cred ca ar fi mult mai interesant si relaxant.
Va rog sa ma ajutati cu ce am cerut.
Daca stiti cum sa fac,unde sa merg,cum sa incep,de unde sa incep...
La medic imi spune ca nu poate face asa ceva.
Eu ce sa fac?Sa ma inchid in cabinet cu el,ea si sa amenint sa ma opereze?
Dacă veți face asta, veți răspunde penal.
În ce privește operatia, nu va face nimeni, poate ilegal, în alta tara.
Eu mi-am rezolvat problema cu niște dopuri de urechi. Asa ați avea alternativa, dacă vreți sa auziți o pasare, vântul, un râset, o muzica..
Cum voi raspunde penal?
Daca nu-i fac nici o rana fizica,ci doar intimidare si amenintare?
Care va fi pedeapsa pt mine,daca ma va reclama?
pai va puteti uita in codul penal la lipsirea de libertate si amenintare.

Art. 205
Lipsirea de libertate în mod ilegal
(1) Lipsirea de libertate a unei persoane în mod ilegal se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 7 ani.
(2) Se consideră lipsire de libertate şi răpirea unei persoane aflate în imposibilitatea de a-şi exprima voinţa ori de a se apăra.
(3) Dacă fapta este săvârşită:
a) de către o persoană înarmată;
b) asupra unui minor;
c) punând în pericol sănătatea sau viaţa victimei,
pedeapsa este închisoarea cuprinsă între 3 şi 10 ani.
(4) Dacă fapta a avut ca urmare moartea victimei, pedeapsa este închisoarea de la 7 la 15 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
(5) Tentativa la infracţiunile prevăzute în alin. (1)-(3) se pedepseşte.

Detalii: [ link extern ]

Art. 206
Ameninţarea
(1) Fapta de a ameninţa o persoană cu săvârşirea unei infracţiuni sau a unei fapte păgubitoare îndreptate împotriva sa ori a altei persoane, dacă este de natură să îi producă o stare de temere, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la un an sau cu amendă, fără ca pedeapsa aplicată să poată depăşi sancţiunea prevăzută de lege pentru infracţiunea care a format obiectul ameninţării.
(2) Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate.

Detalii: [ link extern ]

si oricum ati face-o degeaba ca medicul nu va opereaza.