avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... IMI VINE SA URLU CA...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

IMI VINE SA URLU CA...

Ma enerveaza in tara asta mizeria in care politicieni corupti si incompetenti au ajuns sa conduca institutii ale statului fara a avea macar habar de reguli elementare de menegement si care pina la o virsta inaintata nu au condus nici macar o bicicleta...,dar de la semnarea unei adeziuni la partid,au devenit foarte competenti.
Ma exaspereaza ca in 20 ani si-au facut un nume din spaga incasata,ca suntem o tara cu coruptie fara corupti,dar cu spectacol de circ la DNA,cu o justitie fara scrupule,dar cu politicieni cu un simt tactil al dracu de dezviltat.
Imi vine sa urlu cind platesc impozite ca boul,dobinzi la banci private,etc. pentru a primi in schimb,ce , o aspirina pe care o platesc tot din bani mei.
Ma uit cu greata la emisiunile TV,unde politicieni ,care miros a incompetenta profesionala, dar nu numai,ne dau lectii despre cum gestioneaza si administreaza ei banul public si ne explica cum vom trai mai bine daca mai primesc un vot pentru un nou mandat.
Am crezut ca odata cu prezenta liberala pe scena politica vom scapa de comunisti,dar mam inselat.A fost doar o iluzie care a trecut aproape neobservata,lasind in urma un stat mai sarac,oameni mai saraci si cu politicieni mai puternici material si mai corupti.
De aceia si din multe alte motive ,imi vine sa urlu ca ...
Acum in acest moment, sunt suparat pe intreaga clasa politica,pe televiziuni care ne intoxica cu stiri despre si cu politicieni burtosi si urit mirositori,suparat pe mine ca nu am aderat la un partid,poate o duceam mai bine si nu aveam grija zilei de maine,plec la mare si ma arunc in valurii...:)
Cel mai recent răspuns: handsu , utilizator 12:16, 4 Septembrie 2009
filipstelian a scris:

...,plec la mare si ma arunc in valurii...:)


E he he!!! Asa suparare...zic si io! :((:((
Numai de suparari deastea sa avem parte . Distractie placuta!
M-am saturat si eu.....dar nu am sa ma arunc in valuri, ci am sa ma ratacesc prin padure ;)...sa vedem cui ii pasa.
2007_rozi a scris:

M-am saturat si eu.....dar nu am sa ma arunc in valuri, ci am sa ma ratacesc prin padure ;)...sa vedem cui ii pasa.

Chestia cu padurea pare interesanta! Despre ce padure ziceai ca este vorba?:D
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Iulie 2009
MIHAI GRIGORE, Avocat
MIHAI GRIGORE a scris:

2007_rozi a scris:

M-am saturat si eu.....dar nu am sa ma arunc in valuri, ci am sa ma ratacesc prin padure ;)...sa vedem cui ii pasa.

Chestia cu padurea pare interesanta! Despre ce padure ziceai ca este vorba?:D

pai....sunt din Bucovina....asa ca prefer Obcinile Bucovinei....;)
Si cred ca cine vine odata aici....cu siguranta mai trece.:dance4:..
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Iulie 2009
Rodica Ciobanu, Avocat

Alte discuții în legătură

Lehamite si riposta ! o discutie ce va fi la moda curand! nucu$ nucu$ [i][b]Aceasta scrisoare circula deja in diaspora.[/b][/i] Dragi romani, de azi refuz sa mai platesc impozite, refuz sa mai am carte de munca in acest stat ... (vezi toată discuția)
Refuz! -l-ati citit?? ContSters103249 ContSters103249 De azi refuz sa mai plătesc impozite, refuz sa mai am carte de munca in acest stat guvernat de oameni incapabili, corupti ,ne-educati, care nu au in vedere ... (vezi toată discuția)
Linsaj mediatic?! Tulcea Detectiv particular Tulcea Detectiv particular Asist,ca multi alti de fapt,la un linsaj mediatic inpotriva acestei ministrese,Monica Iacob Ritzi... Sunt consternat de lipsa de reactie a organelor abilitate ... (vezi toată discuția)