Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... BANCURI !
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

BANCURI !

LUNG DA' BUN,CITITIL !B-)
Doua femei discutau incet intr-un compartiment de tren. Pe una din banchete statea un domn, care pretindea ca doarme. O femeie i se plangea prietenei cat de scumpe sunt rochiile si bijuteriile in ziua de azi...
Cealalta ii spune:
- Ar trebui sa iti gasesti un prieten, care in schimbul unor mici "favoruri" sa fie dispus sa-ti ofere 500$ pe luna. Stii tu, sotii de azi nu mai sunt foarte atenti cu sotiile, nu mai fac cadouri...
- Si daca nu imi gasesc un prieten care sa-mi ofere 500$?
- Iti gasesti doi care iti ofera cate 250$.
In acel moment, barbatul deschide un ochi si le spune:
- Ma treziti si pe mine cand ajungeti pe la 20$?
Daca ai bani:
Poti cumpara cu ei o Casa,
Dar nu un Camin

Poti cumpara un Pat,
Dar nu si Somn

Poti cumpara un Ceas,
Dar nu si Timp

Poti cumpara o Carte,
Dar nu Stiinta

Iti poti cumpara o Functie,
Dar nu si Respect

Poti cumpara Medicamente,
Dar nu Sanatate

Poti cumpara Sange,
Dar nu Viata

Deci, dupa cum vezi, banii nu sunt totul.
Si chiar daca-i ai iti pot provoca suferinte.

Iti spun asta pentru ca sunt prietenul tau,
Si ca prieten, vreau sa te feresc de suferinte!

Asa incat, trimite-mi mie toti banii,
Iar eu voi suferi in locul tau.

Doar cash, te rog!!!
Seara venind de la crasma, un betiv se loveste cu capul de un stalp si zice cu voce tare:
- Unu.
Un politai ii aude si ii urmareste,vazandu-l lovindu-se de al doilea stalp si zicand:
-Doi.
Vrand sa-l ajute se duce in fata lui si-l intreaba daca poate sa-l ajute cu ceva. Betivul zice:
-Sigur ca poti,numara cate cucuie am in frunte!
Politaiul zambind zice:
-Ai doua cucuie.
La care betivul raspunde:
-Multumesc, mai am doua si ajung acasa...
:)
Acest raspuns trebuia postat in sectiunea: Dreptul muncii - contract de munca, demisie, salariu, etc.
Cu scuzele de rigoare , imi permit sa-l postez aici;)

Regulament de ordine interioara
art. 1. Seful este sef.
art. 2. Seful are dreptate.
art. 3. Seful are intotdeauna dreptate.
art. 4. Cand seful nu are dreptate se aplica art. 2 si 3
art. 5. Subalternul este dator sa faca eforturi fizice si intelectuale sa para mai prost decat seful.
art. 6. Seful niciodata nu intarzie, el este retinut.
art. 7. Seful niciodata nu bea, el gusta.
art. 8. Seful nu pierde timpul, el supravegheaza.
art. 9. Seful nu minte, el este dezinformat.
art. 10. Seful nu tipa, nu se cearta, el da sfaturi.
art. 11. Seful nu doarme, el mediteaza.
art. 12. Seful nu toarna, el face caracterizari.
art. 13. Seful nu linguseste pe sefii sai, el le recunoaste meritele.
art. 14. La sef se intra cu pareri personale si se iese cu parerile lui.
art. 15. Daca iti critici seful iti critici norocul.
art. 16. Sa nu faci propuneri sefului, ca te pune sa le rezolvi.
art. 17. Nu trebuie sa doresti moartea sefului, ci sa faci in asa fel sa si-o doreasca singur.

Maria cu fundul mare
Ion si Maria se intorc de la cumparaturi.Urca scarile,ea in fata,el dupa ea cu sacosele.El opriveste si zice
-Marie,ce fund mare ai,cat o masina de spalat!
Ea tace.Seara,ion se da pe langa ea,sa faca sex.Maria zice:
-Nu pornesc eu masina de spalat pentru o carpa,spal-o de mana!
:dance3:
MIHAI GRIGORE, Avocat
La o clinica de tratament pentru batrani,inainte de a se interna, batranii trebuiau sa mearga la un medic care le dadea sfaturi in functie de boala si buzunar. Intra primul batran si la capitolu alimentatie doctorul il intreaba:
- Ce pensie ai?
- De la masa sa nu-ti lipseasca friptura, sticla cu vin si fructele tropicale..
Al doilea avea pensia un milion.
- De la masa sa nu-ti lipseasca legumele.
Al treilea, cu pensia de 100.000
- Tataie... aer, cat mai mult aer!

O doamnă supraponderală merge la medic ca să i se prescrie o reţetă de slăbit.
Medicul o consultă apoi îi prescrie un regim alimentar, spunându-i:
- Iată cum veţi face: două zile veţi mânca normal cele trei mese zilnice, iar a treia zi veţi sări peste mese.
Repetaţi acest program timp de 2 săptămâni. După aceea veniţi iar la mine să vedem rezultatele.

Peste 2 săptămâni, doctorul a fost şocat să vadă că doamna slăbise cu 15 kg.
- Bine, dar e uimitor! se minună el. Mi-aţi urmat instrucţiunile?
- Vai, da, dar în a treia zi credeam că o să mor!:(( se plânse doamna.
- De ce, de foame?:O
- Nuuu! Din cauza săriturilor...:rtfm:

Inmormantarea unui cardiolog. :love: Toate erau in forma de inima: florile, coroanele, jerbele, groapa, sicriul.
Cand sa bage mortul in groapa, un tip din multime incepe sa rada in hohote.
Preotul se opreste din cantat si il intreaba:
- Bine domnule, acum te-a gasit si pe dumneata rasul, tocmai in acest moment?
Tipul ii raspunde: -
- Nu va suparati dar..... ma gandeam la propria mea inmormantare... ca eu sunt ginecolog! :yeah: