Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Persoanele incadrate cu handicap mediu conform ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Persoanele incadrate cu handicap mediu conform Legii 448 exceptate de la plata contribuţiei de asigurări sociale de sănătate ?

Categorii de persoane fizice exceptate de la plata CASS, precum și categoriile de venituri pentru care nu vor datora contribuție:

9) persoanele cu handicap, pentru veniturile obținute în baza Legii nr. 448/2006 privind protecţia şi promovarea drepturilor persoanelor cu handicap, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, dacă nu realizează venituri asupra cărora se datorează contribuția;

Sursa:

[ link extern ] /