Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca la Intrep.Individuala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca la Intrep.Individuala

o intreprindere individuala poate face contract individual de munca ptr propriul administrator?? vazand ca are ca obiect de activitate comert cu amanuntul iar singura persoana ce vinde marfa in magazin este chiar titularul intrep.individuale!!
Titularul unei intreprinderi individuale nu se poate angaja pe sine insasi.
Conform prevederilor art. 25 din OUG 44/2008 titularul unei intreprinderi individuale poate cumula activitatea cu calitatea de salariat al unei terte persoane, nu si in calitate de salariat propriu.
MULTUMESC MULT!!