avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... REVIZUIREA UNEI HOTARIRI DEFINITIVE SI IREVOCABILE
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

REVIZUIREA UNEI HOTARIRI DEFINITIVE SI IREVOCABILE

Pot cere reviziurea unei hotariri ce nu a fost supuse apelului . Am descoperit ca mi s a atribuit un teren ce nu are la baza un act de vinzare cumparare .

Alte discuții în legătură

Revenire la situatia anterioara posibila ? rona1958 rona1958 EXPLICATIE : In urma unei tranzactii in care este specificat faptul ca nu are calitatea de transfet de proprietate , adica ulterior acestei tranzactii - ... (vezi toată discuția)
Gresala a instantei descoperita dupa hotarire rona1958 rona1958 In cazul in care am descoperit faptul ca instanta a atribuit mi a atribuit un teren fara a avea la baza act de vinzare cumparare , ci numai o tranzactie ce nu ... (vezi toată discuția)
Dobandirea dreptului de proprietate iarinutza iarinutza Cum se poate dovedi dreptul de proprietate asupra unui teren avand in vedere ca nu exista titlu de proprietate, ci transmiterea s-a facut in baza unei ... (vezi toată discuția)