Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Declaratie pensie de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Declaratie pensie de intretinere

Buna ziua!Ma puteti ajuta va rog cu o formulare de declaratie din care sa reiasa ca primesc lunar 5ooron,bani pt intretinerea copilului minor,declarat in acte de tata...dar de care suntem despartiti.Mentionez ca nu am fost casatoriti,iar copilul sta cu mine.Multumesc.
cine va cere, tatal ? nu e nevoie de declaratie notariala, scrieti cum va vine un inscris din care sa reiasa ce reprezinta suma.
daca vi-i da prin mandat sau in cont si se stipuleaza undeva ca banii reprezinta contributia sa la intretinerea copilului , e suficient.
eu am nevoie de declaratie dinpartea tatalui pentru anaf,pentru ca imi intra bani in cont..Multumesc.Nu stiu daca vor fi impozitati.
zapada_, utilizator
nu inteleg care e legatura.. sunteti in executare silita ?
rugati-l sa vi-i dea prin posta.
nu,doar nu stiu daca vor fi impozitati,sau trebuiau declarati.
zapada_, utilizator
asa din senin v-ati gandit sau cum ?
Banii aia nu se impoziteaza.