Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reclamație Altex
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reclamație Altex

Bună ziua, am comandat un produs la altex în data de 12.01.2016, cu plata prin op.L-am plătit în aceeași zi, am primit confirmarea că s-a înregistrat plata. Pe data de 16.01.2016 primesc un e-mail în care spun că le pare rău dar produsul comandat nu mai este disponibil în stoc și că v-a reveni cineva pentru a comunica o alternativă. Bineînțeles că nu a revenit nimeni, am sunat eu de 3 ori la ei, la fel mi s-a spus că v-a reveni cineva, le-am făcut sesizare online, nimic. Astăzi i-am sunat și le-am spus că o să mă sesizez la ANPC, la fel mi-au spus că v-a reveni cineva. Ce mă sfătuiți să fac în această situație?
Ati discutat despre restituirea banilor sau asteptati oferta pentru alt produs?
Conteaza ce doriti, daca n-ati cerut banii inca nu prea aveti ce reclama.

Da, le-am precizat acest lucru , ca vreau banii inapoi
Cand le-ati spus? Daca azi a fost a doua - a treia oara reclamati-i.
Aveti aici formularul:
[ link extern ] /