Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cand pot iesi la pensie de drept
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cand pot iesi la pensie de drept

sunt nascut 5.5.1967 am lucrat din 1985 ca tamplar avand inclusiv armata 1 an si 7 luni,iar din 1990 m-am transferat la rafo,am lucrat si inca lucrez in categoria 2 B. Cand trebuie sa ies la pensie de drept si cati ani de vechime am? Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
prima angajare a fost pe 04.03.1985 ca tamplar cu categoria 2 B ,pana in 1987 am lucrat si imediat am fost incorporat pe 29.05.1987 pana 06.12.1988 am facut armata,am continuat munca fara intrerupere iar in 04.06.1990 m-am transferat la rafo tot fara intrerupere ca pompier civil categoria 2 B ,unde lucrez si astazi. nu am avut intrerupere niciodata,toate au fost una dupa alta,acum am 49 de ani si mar interesa cand ies la pensie
Ati fost incadrat in grupele superioare de munca I, sau II pana la 31/03/2001 ?
Ani, luni si zile.
Ati fost, sunteti incadrat in conditii speciale sau deosebite dupa 01/04/2001 si pana astazi ?
Ani, luni si zile.
din 1985-1989 grupa II superioara,din 1990-1994 grupa II superioara,pana in 1998 sa trecut pe cartea de munca,acum lucrez in acelasi loc si se trece cu punctaje si nu stiu socoti
sunt in conditii speciale de munca, sunt pompier civil la rafo