Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general S.R.L.-D
Discuție deschisă în Contabilitate în general

S.R.L.-D

Buna ziua.Doresc sa aflu ce pasi trebuie sa urmez dupa infiintarea unei S.R.L.-D ,eu fiind asociat unic, fara angajati.Pana incep activitatea trebuie sa mai merg la ANAFsau la alte institutii ?
Buna ziua, trebuie sa
1.Mergeti la registru comertului sa rezervati un nume
2.La notar faceti o declaratie de unic administrator si speciment de semnatura
3. La avocat un act constitutiv
4.La banca deschideti cont pe firma si depuneti 200 lei
5.Contract de inchiriere inregistrat la anaf sau contract de comodat (dublu exemplar ) / sau actul de proprietate asupra imobilului .
6 Un dosar cu sina
7.Copie dupa buletin
Mergeti cu toate actele plus formularele completate ( le luati de acolo ) si depuneti dosarul
Spor la treaba !
Multumesc,insa eu am deja infiintata firma si doream numai sa stiu daca inainte de a incepe activitatea cu SRL-D-ul , trebuie sa mai merg si la alte institutii pentru a depune eventuale declaratii.