avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... restituirea taxei pentru emisiile poluante
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

restituirea taxei pentru emisiile poluante

Bună ziua.

pentru restituirea taxei, care este dobânda legală ce se poate solicita de la ANAF?
- cea prevăzută de art. 124 din OG 92/2003, calculat din ziua următoare expirării termenului prevăzut la art. 70 din acelaşi act normativ?

Vă mulţumesc

Alte discuții în legătură

Dobanda fiscala conform art 124 c.p fiscala vio_333596 vio_333596 Prin hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila s-a stabilit restituirea taxei auto cu dobanda fiscala conform art.124 c.p fiscala. Domnii de la ANAF au ... (vezi toată discuția)
Refuz de executare a hotararii judecatoresti definitive si irevocabile chaserica chaserica Buna seara, Ptr inceput, daca am gresit sectiunea, imi cer scuze si rog un moderator sa o mute la sectiunea corecta. In regula, problema mea este ... (vezi toată discuția)
Taxa prima inmatriculare mir21 mir21 Ce trebuie sa fac pentru a-mi recupera taxa pe care am platit-o catre FP ca si taxa de prima inmatriculare? Mentionez ca am platit-o la data de 05 06 2010 in ... (vezi toată discuția)