avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... taxe/impozite pt model independent in videochat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

taxe/impozite pt model independent in videochat

Buna ziua

Acum 2 ani am lucrat in studio de videochat iar la sfarsitul anului mi s-a dat o adeverinta cu care am declarat veniturile la ANAF.

De atunci am devenit model independent in videochat lucrand de acasa si as dori sa platesc impozitele la stat.Mentionez ca nu am platit pentru ultimii 2 ani .
Banii din aceasta activitate ii primesc prin Payonner.
Cum as putea declara veniturile daca banii sunt pe contul din America pe cardul Payonner in dolari?

Cum ma pot verifica Anaf-ul daca sumele declarate de mine sunt reale?
Ce se intampla daca nu declar corect sumele de bani?

ce alte acte trebuie sa duc la ANAF odata cu formulatul 201?E de ajuns doar declaratia mea?

Alte discuții în legătură

Plata fisc! alexu2012 alexu2012 > Buna ziua , ma numesc Adriana , am o problema care trebuie sa o rezolv cumva , o sa va spun pe scurt cateva cuvinte .In urma cu 1 luna m-am angajat la un ... (vezi toată discuția)
Opinie videochat mariana91 mariana91 Buna ziua!Am si eu o mare nedumerire.Sunt un model videochat si as dori sa-mi platesc toate taxele catre stat.Atata timp cat aceasta meserie nu este ... (vezi toată discuția)
Model independent videochat - declarare venituri mihapop mihapop Buna ziua, as dori sa aflu de la Dvs. care este modalitatea de a declara veniturile obtinute ca model independent din videochat. Intentionez sa desfasor ... (vezi toată discuția)