Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract individual de munca perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract individual de munca perioada determinata

Buna ziua,
Avem un angajat care a primit Decizia de pensionare si dorim sa-i deschidem un nou Contract individual de munca pe perioada determinata.Va rog foarte mult sa-mi comunicati de cate ori pot sa-i prelungesc Contractul individual de munca si pana cand pot sa il prelungesc.
Va multumesc!
Perioada unui c.i.m. incheiat pe durata determinata poate fi prelungita de nenumarate ori inauntrul termenului de 36 de luni, in condituiile art.82 alin.3 C.mun.