avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar la motivare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar la motivare

Buna ziua,
Ma numesc Maria,sunt din PIATRA NEAMT,si din noiembrie 2015 astept hotararea unui dosar .Procesul s-a inchiat in pe 4 noiembrie 2015,dar cand m-am interesat de hotarare mi s-a spus ca este la motivare.Va rog sa -mi spuneti cat poate sa dureze motivarea aceasta ,deoarece au trecut aproape 4 luni si motivarea nu mai apare.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: lukacs , utilizator 15:14, 17 Februarie 2016
nu este termen legal, depinde de judecator, puteti face o cerere pentru urgentarea motivarii....si sa o motivati ....B-)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare de la judecatorie cu drept de apel la tribunal Cristi_37 Cristi_37 Am avut o hotarare nefavorabila dupa o plangere contraventionala la Judecatoria municipiului Roman. Hotararea imi dadea drept de apel in 30 de zile de la ... (vezi toată discuția)
Sentinta ramonel78 ramonel78 in cat timp se da o sentinta judecatoreasca? (vezi toată discuția)
In cat timp ar trebui sa se motiveze o sentinta? MYK272est MYK272est Buna ziua! Intrebarea mea este care ar fi timpul in care ar trebui sa primesc sentinta motivata prin posta, tinand cont ca aceasta s-a pronuntat la data ... (vezi toată discuția)