avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Stornare factura emisa in 2010, cu TVA 19%
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Stornare factura emisa in 2010, cu TVA 19%

Cum procedez pentru stornarea unei facturi emisa in 2010 cu TVA 19%, reprezentand o garantie pentru un contract de inchiriere? Valoarea a fost in euro si a fost facturata la cursul din 2010. Se poate intocmi factura storno cu TVA 19%(exact la valoarea de atunci) si apoi se intocmeste alta factura la cursul de acum si cu TVA 20%? Acum incheiem contractul si trebuie sa facem regularizarea si cu garantia. Multumesc.

Alte discuții în legătură

Avans cimpazu cimpazu buna ziua! in 2009 am primit si facturat un avans pt livrarea unor produse finite. am colectat tva 19%. pe parcursul anului am livrat o parte din produse si am ... (vezi toată discuția)
Regularizare tva chychy chychy caz concret: in 2008 am contractat un apartametn in valoare totala de 93000 euro cu TVA inclus am platit un avans de 25% in valoare totala de 23250 cu TVA ... (vezi toată discuția)
Inregistrare / intocmire factura buna executie MINPOP MINPOP O soc. comerciala incheie un contract de vanzare in valoare de 120.000 euro pentru o instalatie care va fi livrata beneficiarului in termen de 60 zile de la ... (vezi toată discuția)