avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii

Daca nu sunt platitoare de TVA si am schimbat sediul societatii si componenta actionariatului in 2016, ce declaratii trebuie sa depun?
Pentru perioadele anterioare (2015, 2014 rectificative) ce sediu indic in declaratii?
Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Vineri, 25 Martie 2016
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Schimbare sediu social firma stela chelner stela chelner Buna ziua O societate si-a schimbat sediul social. Ce declaratie se depune?Termenul de declarare este tot 15 zile? Va multumesc anticipat pentru raspuns. (vezi toată discuția)
Perioada fiscala tva alinadr alinadr am urmatorul caz: platitor de tva lunar inregistrat in 2014 pt ca a efctuat o AIC, urmand ca si in 2015 sa pastreze aceasta perioada, trebuie sa treaca la tva ... (vezi toată discuția)
Tva si impozit pe profit rodaf rodaf Buna ziua, 1)Am nevoie de o lamurire cu privire la TVA si impozit Problema - o societate care a avut activitate in perioada 2011-2013 si este platitoare de ... (vezi toată discuția)