Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Camera deputatilor Adresa nr.111/2016 din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Camera deputatilor Adresa nr.111/2016 din 29.martie.2016

Buna ziua da ca se poate sa mi expice si mie cineva in legatura cu camera deputatilor daca sa dat aviz farvorabil pt despagubiri banetii ? Familia mea a fost stramutata cu domiciliu obligatoriu in preuna cu fratele de virsta de 1 an si la nu mai o luna a decedat detin acte justificative precum ca fratele a decedat in tinpul dizlocarii, nu a mai beneficiat de vreo despagubire panan prezent Va rog cu tot respectul sami explice si mie cineva si ce am de facut si unde ar trebui sa ajung da ca sa aplicat aceasta lege 221/2009 ? cu tot respectul pt.informatie pe care o astept de la Dv. Va multumesc
Camera deputatilor PL-X Adresa nr.111/2016 din 29.martie.2016 Astept raspuns Va multumesc
paris50paris, utilizator
PL-x nr. 111/2016 - Proiect de Lege pentru modificarea şi completarea Legii nr.221/2009 privind condamnările cu caracter politic şi măsurile administrative asimilate acestora, pronunţate în perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989

In speta,nu este o adresa ci un proiect de lege adoptat doar de Senat si care a primit aviz in Camera Deputatilor de la Comisia pentru drepturile omului, culte şi problemele minorităţilor naţionale si de la Comisia pentru muncă şi protecţie socială.

Mai trebuie sa primeasca aviz de la Comisia pentru buget, finanţe şi bănci a Camerei.
[ link extern ]
Va multumesc dar mai am o sigura intrebare in legatura cu Avizul negativ e de Bine sau ? Va multumesc
In general, nu este de bine.
Buna ziua referitor La art.5 din legea 221/2009 sa abrogat ? pt deschiderea unui proces in istanta pt.despagubiri banesti ? Mentionez ca nu am beneficiat de despagubiri banesti sau alte indemnizatii Va multumesc
paris50paris, utilizator