Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ramburs OLX
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ramburs OLX

Buna ziua,
am vandut o piesa electronica pe OLX. Pentru trimiterea pachetului am facut prin intermediul OLX o solicitare catre Cargus pentru livrare cu verificare si ramburs 300 RON. Cand a venit soferul de la Cargus, a facut comanda de curierat fara ramburs si a luat pachetul. Pachetul a ajuns la destinatar iar eu nu am primit nici un ban. In momentul de fata cei de la OLX nu imi raspund la plangeri, cei de la Cargus spun ca pe comanda lor de curierat nu era nici un ramburs iar cumparatorul mi-a blocat numarul de telefon ca sa nu mai pot sa il contactez. Exista vreo masura legala pe care pot sa o iau ?
Reclamati la ANPC si CARGUS si OLX.
Notificari scrise catre toti, insa in principal catre cumparator.
Cand ati sesizat ca s-a facut comanda de curierat fara ramburs de ce nu ati reactionat? S-ar putea presupune ca ati dorit sa trimiteti un colet-cadou.