Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... publicitate agentii de pariuri on-line
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

publicitate agentii de pariuri on-line

Buna ziua,

Credeti ca este legala publicitatea on-line (ex. bannere pe un site) a diferitelor case de pariuri on-line, acestea nefiind persoane juridice romane?

Spre exemplu Steaua Bucuresti promoveaza in competitii o astfel de agentie : www.sportingbet.com.

Intreb aceste lucruri pentru ca am gasit o prevedere care interzice, la prima vedere, acest gen de publicitate. Este vorba despre OUG nr. 77/2009.

Multumesc!
mihai_006, utilizator