Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dosar SRL-D respins
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dosar SRL-D respins

Buna ziua,

Am depus acum o luna si un pic un dosar pentru un SRL-D la Registrul Comertului din Bucuresti. Nu am stiut unde sa caut si pana cand am gasit pe portalul ONRC statusul dosarului era prea tarziu - fusese respins si trecuse termenul de solutionare. As vrea sa ridic dosarul si sa incerc sa il refac, se mai poate ? Am fost acolo si am fost trimis de la un etaj la altul fara sa mi se spuna ceva concret.
Buna ziua,
Da, se poate.
Va trebui sa solicitati acest lucru la registratura, printr-o cerere.
Multumesc pentru raspuns. Stiti cumva exact care cerere este? As vrea sa ma duc maine si sa stiu exact ce sa iau sa completez sa nu ma mai bazez pe informatiile aruncate in graba de catre angajatii de acolo..
Buna ziua,
In urma depunerii, se elibereaza un bonulet pe care e trecut nr. de inregistrare al dosarului. Pe [ link extern ]
Trebuie sa va inregistrati cu un cont, iar in partea stanga la Servicii Online RC - Stadiu dosar se baga la Nr. inregistrare Orasul, nr inregistrare si anul inregistrarii.
Cu bonuletul, se poate merge la Etajul 1, la eliberari, sa ridicati rezolutia de respingere si ca sa ridicati dosarul la etaj 2, la consultare dosar, se face cerere de retragere acte.

REINVENT CONSULTING, Consilier juridic