avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Probleme SC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Probleme SC

In urma cu 2 luni am angajat un avocat care sa se ocupe de infiintarea unei SC , am facut toate actele si le-a dus la RC , iar de at ma tot minte ca v-a merge sa le ridice , ca nu sunt gata, nu imi raspunde la telefon ... e in concediu...etc.
Intrebarea este daca pot merge eu personal sa ridic actele de la RC sau macar sa verific starea lor , avand in vedere ca sunt unic asociat.
Cel mai recent răspuns: ovidiu7676 , utilizator 10:47, 31 Iulie 2011
In primul rand verificati daca v-a depus documentatia. Duceti-va si ridicati-le dela Registru. Sper ca nu v-a oprit nimic sa activati in aceasta perioada!
Ba da asta este marea problema. deci le pot ridica eu . chiar daca le-a depus el?
Puteti verifica aici care este stadiul dosarului de infiintare a societatii comerciale :
[ link extern ] /
De ridicat le puteti ridica si dvs. daca sunteti actionar sau administrator in SC.
Multumesc , e gata doasrul
Denumire firmă: VELEA BUSINESS SRL
Număr de ordine în R.C.: J28/504/2011
CUI: 28932594
Număr de înregistrare: 14043
Data înregistrării: 28.07.2011
Tipul dosarului: Cerere de inregistrare
Stadiu dosar: Pronuntat - Admis la data de 29.07.2011 prelucrare în vederea eliberării

asta inseamna ca pot merge sa le ridic?
da
Ultima modificare: Duminică, 31 Iulie 2011
ovidiu7676, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere punct de lucru amanare valery valery Va rog sa ma ajutati! Am depus la ORC dosar ptr deschidere punct de lucru. Si mi s-a amanat ptr ca mai trebuie sa depun un act si nu stiu unde sa il depun. ... (vezi toată discuția)
Dosar srl-d respins flama69 flama69 Buna ziua, Am depus acum o luna si un pic un dosar pentru un SRL-D la Registrul Comertului din Bucuresti. Nu am stiut unde sa caut si pana cand am gasit pe ... (vezi toată discuția)
Se modifica acordul de asociere? Juliano5 Juliano5 Buna ziua.La o asociatie de proprietari,inregistrata anterior L.230/2007,locatarii noi veniti in condominiu,depasesc nr.locatarilor care au constituit A.de ... (vezi toată discuția)