Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale deschidere punct de lucru amanare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

deschidere punct de lucru amanare

Va rog sa ma ajutati!
Am depus la ORC dosar ptr deschidere punct de lucru. Si mi s-a amanat ptr ca mai trebuie sa depun un act si nu stiu unde sa il depun. la ORC si ei il trimit la judecatorul delegat sau la tribunal dar trebuie sa aflu numar de dosar.
Va multumesc!
Cand ati inregistrat dosarul la ONRC ati primit un bon pe care sunt notate nr. de dosar, termenul de judecata si termenul de eliberare a actelor. Ce acte v-au mai solicitat le puteti depune la registratura ONRC specificand numarul de dosar si termenul care v-i s-a acordat.

av. Ana Florea
nu mi s-a dat niciun numar de dosar.am doar chitantele de plata dar nu apare nici pe ele. stiti cumva daca gasesc undeva pe internet?
le puteti gasi pe onrc.ro, cautati la rubrica verificare stadiu dosar dupa numele firmei sau dupa nr. de inregistrare in registrul comertului
acolo veti afla numarul dosarului
actele pot fi depuse la urmatorul termen de judecata sau prin registratura registrului comertului, mai bine a doua varianta pentru ca puteti sa rezolvati problema pana la termenul urmator si nu se mai amana inca odata, daca le depuneti la termen vor mai amana odata dosarul pt a verifica actele depuse atunci.
Buna ziua,
Un link spre pagina RC unde se poate vedea stadiul unui dosar?
Cu stima,